آرشیو خبرهای گنجینه آب

11

بازدید از سازه های آبی تاریخی در منطقه اندیکا

مشاور مدیر عامل در امور گنجینه­ ی آب، از بازدید کارشناسان گروه گنجینه­ ی آب دفتر مهندسی عمومی از سازه­ های تاریخی آبی شهرستان اندیکا خبر داد.

محمد اسحاقی بنی با اعلام این خبر افزود: شهرستان اندیکا در شمال شرق استان خوزستان واقع شده است. این منطقه با برخورداری از زیست محیط مناسب و منابع آبی کافی، تعداد قابل توجهی آثار و سازه ­های تاریخی آبی را در خود جای داده است.

در راستای ایجاد پایگاه داده­ های سازه ­های تاریخی آبی و به منظور شناخت، سياست­ گذاری، برنامه‌ريزي و نظارت بر سيستم‌های مدیریت آب و سازه­ های تاریخی آبی در تاریخ 1394/11/5 هئیتی متشکل از کارشناسان گروه گنجینه­ ی آب، حراست و اداره­ ی آب شهرستان ­های مسجدسلیمان، لالی و اندیکا با حضور در حوزه­ ی شهرستان اندیکا، برخی از سازه­ های مهم و شاخص این منطقه از جمله بند خلیل خان، سد آب زالو، چشمه­ های و آسیاب­ های آبی سوسن سرخاب، قنات قلعه خواجه و تونل انتقالی نگین را بازدید و بررسی نمودند.

مشاور مدیر عامل در امور گنجینه­ ی آب ادامه داد که پروژه­ ی ایجاد بانک اطلاعات سازه­ های تاریخی آبی که توسط گروه گنجینه­ ی آب دفتر مهندسی عمومی در حال انجام است، دستیابی به نتایج ذیل را به همراه دارد:

1- طبقه­ بندي و پردازش داده ­ها براي سهولت در دسترسي به  اطلاعات.

2- افزايش سرعت و دقت در تصميم­ گيري­ هاي مديريتي براي نظم دادن به فعاليت­ های سازمان در زمينه ­ی سازه­ های تاریخی آبی و یا استفاده از تجریبات گذشتگان برای پروژه­­ های آتی.

3- معرفي داخلي و خارجي سازه­ های تاریخی آبی براي ترغيب فعاليت­هاي علمي.

4- اشاعه­ ی فرهنگ حفاظت و حراست از سازه ­های تاریخی آبی بين عامه­ ی مردم.

 

تعداد امتیازات: (15) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (841)
کد خبر: 8

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

پانل تغییر سبک

رنگ اصلی را انتخاب نمایید

تغییر رنگ و اندازه پوسته

کامپیوتر تبلت موبایل