سایت ویژه گنجینه آب


28

تجلیل از بنیانگذاران موزه های آب ونفت

تجلیل از بنیانگذاران موزه های آب ونفتبه گزارش روابط عمومی سازمان: به مناسبت هفته­ ی میراث فرهنگی از تاریخ 28/2/95 لغایت 3/3/95 با همکاری و مشارکت اداره­ ی کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان آب و برق خوزستان و شرکت ملی نفت استان، همایش ­ها و نمایشگاه­ های ویژه ­ی این ایام برگزار گردید.

محمد اسحاقی بنی، مشاور مدیر عامل در امور گنجینه­ ی آب و مدیر دفتر مهندسی عمومی در این خصوص گفت: خوزستان گنجینه­ ی گرانبهایی از آئین­ ها و میراث ماندگار از سرشت و سیرت خاک پاک ایران زمین و مردمانی است که از دیرباز تا کنون در دامان آن بالیده­ اند.

اسحاقی بنی گفت: با توجه به اینکه در هفته­ ی میراث فرهنگی خوزستان، روز 1/3/95 با عنوان روز میراث صنعت تعیین شده بود، گروه گنجینه­ ی آب دفتر مهندسی عمومی و مدیریت روابط عمومی به نمایندگی از سوی سازمان با همکاری اداره­ ی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شرکت ملی نفت استان اقدام به برگزاری همایش تجلیل از بنیانگذاران موزه­ ی آب و نفت نمود.

مشاور مدیر عامل افزود: با توجه به پیشینه­ ی بین المللی و ملی سازه ­های تاریخی آبی در خوزستان و تلاش پیشگامانه و مستمر سازمان آب و برق خوزستان در معرفی و آموزش نظام­ آبیاری و تکنولوژی آب در گذشته و همچنین ضرورت حفاظت از سازه­ های آبی تاریخی، در حاشیه­ ی همایش میراث صنعت، نمایشگاهی به منظور معرفی دستاوردهای سازمان آب و برق برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان، احسان آتش پنجه رئیس گروه گنجینه­ ی آب و سازه­ های آبی تاریخی در این خصوص تصریح کرد: در این همایش که با حضور دکتر اکبر نعمت الهی مشاور وزیر نفت و مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت نفت، دکتر همایون یوسفی نماینده­ی منتخب مردم شهرستان­های اهواز، باوی و کارون در دهمین مجلس شورای اسلامی، جناب آقای دکتر خسرو نشان مدیر کل اداره­ ی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، جناب آقای ناصر پلنگی هنرمند و نقاش معاصر و همچنین جمعی از مسئولین و دست اندرکاران و فرهیختگان استان برگزار گردید، جناب آقای دکتر قلی نژاد عضو کمیته­ی بین المللی موزه­ها (ایکوم) و کمیته­ی فنی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری (کشور) و همچنین جناب آقای جعفر مهرکیان استاد باستان شناسی، در خصوص ارتباط بخش صنعت و میراث فرهنگی و اهمیت آن به ایراد سخنرانی پرداختند.

آتش پنجه گفت: در نمایشگاه برگزار شده تلاش شد تا بخشی از دستاوردهای گروه گنجینه­ی آب در قالب عکس، فیلم و کتابچه معرفی گردند. علاوه بر این، در حاشیه غرفه ی سازمان آب و برق نیز دو تن از اساتید هنر استان به اجرای نقاشی زنده با موضوع سازه ­های آبی تاریخی استان خوزستان پرداختند. 
تعداد امتیازات: (94) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (10220)
کد خبر: 45