سایت ویژه گنجینه آب


11

بازدید از سازه های آبی تاریخی در منطقه اندیکا

مشاور مدیر عامل در امور گنجینه­ ی آب، از بازدید کارشناسان گروه گنجینه­ ی آب دفتر مهندسی عمومی از سازه­ های تاریخی آبی شهرستان اندیکا خبر داد.

محمد اسحاقی بنی با اعلام این خبر افزود: شهرستان اندیکا در شمال شرق استان خوزستان واقع شده است. این منطقه با برخورداری از زیست محیط مناسب و منابع آبی کافی، تعداد قابل توجهی آثار و سازه ­های تاریخی آبی را در خود جای داده است.

در راستای ایجاد پایگاه داده­ های سازه ­های تاریخی آبی و به منظور شناخت، سياست­ گذاری، برنامه‌ريزي و نظارت بر سيستم‌های مدیریت آب و سازه­ های تاریخی آبی در تاریخ 1394/11/5 هئیتی متشکل از کارشناسان گروه گنجینه­ ی آب، حراست و اداره­ ی آب شهرستان ­های مسجدسلیمان، لالی و اندیکا با حضور در حوزه­ ی شهرستان اندیکا، برخی از سازه­ های مهم و شاخص این منطقه از جمله بند خلیل خان، سد آب زالو، چشمه­ های و آسیاب­ های آبی سوسن سرخاب، قنات قلعه خواجه و تونل انتقالی نگین را بازدید و بررسی نمودند.

مشاور مدیر عامل در امور گنجینه­ ی آب ادامه داد که پروژه­ ی ایجاد بانک اطلاعات سازه­ های تاریخی آبی که توسط گروه گنجینه­ ی آب دفتر مهندسی عمومی در حال انجام است، دستیابی به نتایج ذیل را به همراه دارد:

1- طبقه­ بندي و پردازش داده ­ها براي سهولت در دسترسي به  اطلاعات.

2- افزايش سرعت و دقت در تصميم­ گيري­ هاي مديريتي براي نظم دادن به فعاليت­ های سازمان در زمينه ­ی سازه­ های تاریخی آبی و یا استفاده از تجریبات گذشتگان برای پروژه­­ های آتی.

3- معرفي داخلي و خارجي سازه­ های تاریخی آبی براي ترغيب فعاليت­هاي علمي.

4- اشاعه­ ی فرهنگ حفاظت و حراست از سازه ­های تاریخی آبی بين عامه­ ی مردم.

 

تعداد امتیازات: (34) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (24199)
کد خبر: 8